Gol Lewandowskiego i Klicha, błędy Szczęsnego oraz kontuzja Zielińskiego. Polski raport #1.
Dużo emocji dostarczyły nam występy Polaków na europejskich boiskach. Nasi grali ze zmiennym szczęściem, a wszystko podsumuję w niniejszym poście.
Niemcy
Nie zatrzymuje się Robert Lewandowski. W pierwszej kolejce Bundesligi trafił w spotkaniu z Borussią M'gladbach, a w Superpucharze Niemiec ustrzelił dublet z Borussią Dortmund. Teraz po raz kolejny pokonał bramkarza rywali w potyczce z Köln. Bayern po szalonym pojedynku wygrał 3:2 i zajmuje czwarte miejsce w tabeli.
Bardzo dobre 90 minut za Rafałem Gikiewiczem. Golkiper Augsburga zaliczył czyste konto i nie pozwolił odnieść swojej drużynie drugiej porażki w sezonie. W pełnym wymiarze czasowym bezbramkowe starcie z Eintrachtem rozegrał także Robert Gumny.
Tylko 9 minut w rywalizującej w 2. Bundeslidze Fortunie Düsseldorf - to dorobek powołanego na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji Polski Dawida Kownackiego. Na 32 minuty wszedł Jakub Piotrowski.
W podstawowej jedenastce spotkanie z Paderborn zaczął Adam Dźwigała, ale skończyło się to samobójem. Dobrze swojego spotkania z Jahn Regensburg nie będzie wspominał Marcin Kamiński, ponieważ Schalke przegrało 1:4.
Anglia
Sporo naszych piłkarzy broni na co dzień barw angielskich klubów.
Na listę strzelców starcia Leeds-Everton wpisał się Mateusz Klich. Pomocnik strzelił bramkę kontaktową, a ostatecznie dzięki trafieniu Raphinhi ekipa Marcelo Bielsy odrobiła stan 0:2 na 2:2.
Z ławki rezerwowych na murawie meldowali się Jan Bednarek oraz Jakub Moder. Obrońca grał całą drugą połowę pojedynku Southampton-United, a pomocnik ostatnie 10 minut meczu Brighton-Watford.
W weekend oglądaliśmy również trzech Polaków w Championship: Michała Helika (Barnsley, 90 minut), Bartosza Białkowskiego (Milwall, 90 minut) i Kamila Jóźwiaka (Derby County, 83 minuty).
Włochy
Włochy to od kilku lat najczęstszy kierunek jeśli chodzi o wyjazdy naszych zdolnych zawodników. Tym razem, jednak nie był to udany weekend Biało-Czerwonych w Italii.
Największą dyskusję wzbudziła fatalna dyspozycja Wojciecha Szczęsnego. 31-latek najpierw sprokurował rzut karny, a później podarował rywalom gola po koszmarnym błędzie. To w głównej mierze przez niego Juventus tylko zremisował 2:2 z Udinese.
Z podobnie złej strony pokazał się Bartłomiej Drągowski. Bramkarz Fiorentiny już w 17 minucie ukarany czerwoną kartką osłabił zespół. Stało się to po niezrozumiałym dalekim wyjściu i spóźnionym wślizgu.
Niepokojące informacje płyną także z Neapolu. W 35 minucie boisko z powodu kontuzji opuścił Piotr Zieliński. Pomocnika może czekać dłuższa przerwa.
Od pierwszej do ostatniej minuty grali: Paweł Dawidowicz (Hellas), Karol Linetty (Torino, asysta) i Łukasz Skorupski (Bologna). Dopiero w końcówce zmieniony został Paweł Jaroszyński (Salernitana). Po niemal dwóch latach, w Serie A zagrał Szymon Żurkowski (Empoli).
Jeszcze liczniejsza jest polska kolonia w drugiej klasie rozgrywkowej we Włoszech. W ten weekend mogliśmy podziwiać tam popisy: Przemysława Szymińskiego (Frosinone, 90 minut), Adriana Benedyczaka (Parma, 24 minuty), Adama Chrzanowskiego (Pordenone, 67 minut), Filipa Jagiełły (Brescia, 73 minuty), Thiago Cionka (Reggina, 90 minut), Marcina Listkowskiego (Lecce, 15 minut) i Kamila Glika (Benevento, 90 minut).
Francja
Drugą asystę we francuskiej Ligue 1 zanotował już Przemysław Frankowski. Tym razem dograł do Simona Banzy, który przypieczętował zaskakujące zwycięstwo Lens nad Monaco.
Znów w pierwszym składzie Strasbourga wystąpił za to Karol Fila. Jego zespół zdobył pierwsze punkty w lidze remisując z Troyes.
Hiszpania
Hiszpania nie jest ostatnio kierunkiem szczególnie popularnym wśród polskich piłkarzy, Cieszą za to dwie bramki Mateusza Bogusza zdobyte na zapleczu La Ligi. Piłkarz Ibizy zaprezentował swoje umiejętności w pojedynku z Malagą.
Komentarze
Prześlij komentarz