Kluczowy Mbappe, Messi marnuje karnego. PSG triumfuje nad Realem.

PSG pokonało 1:0 Real Madryt w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Kluczowa okazała się świetna akcja Kyliana Mbappe w czwartej minucie doliczonego czasu gry.

Po zimowej przerwie powróciła Champions League. Sezon w najbardziej prestiżowych rozgrywkach klubowych, ruszał w decydująca fazę pucharową. Na start zaplanowano spotkanie na szczycie. PSG walczyło o awans do najlepszej europejskiej ósemki z Realem Madryt.

Składy

Do kadry paryżan, po 2,5 miesięcznej absencji, wrócił Neymar. Brazylijczyk usiadł jednak na ławce rezerwowych, a tercet w ataku stworzył Mbappe, Messi oraz Di Maria. Mauricio Pochettino nie mógł skorzystać z Sergio Ramosa, więc na środku obrony postawił na Marquinhosa oraz Presnela Kimpembe. Argentyński szkoleniowiec wybrał formację 4-3-3:

Donnarumma; Mendes, Kimpembe, Marquinhos, Hakimi; Verratti, Paredes, Pereira; Mbappe, Messi, Di Maria.

Real Madryt w 2022 roku gra w kratkę. Z jednej strony ,,Królewscy" odpadli z Copa del Rey, a z drugiej, wywalczyli Superpuchar Hiszpanii. Tuż przed wylotem do stolicy Francji, ,,Los Blancos" zremisowali 0:0 z Villarrealem. Wtedy na pozycji środkowego napastnika wystąpił Gareth Bale. Walijczyk nie był jednak skuteczny i nie przekonał Carlo Ancelottiego do gry od pierwszej minuty w starciu z PSG. Włoski trener wybrał Karima Benzemę, który przez kontuzję, zaliczył ponad trzy tygodnie absencji. Obok Francuza zagrał Vinicius Junior oraz Marco Asensio. W pomocy oglądaliśmy zaś słynny tercet: Kroos-Casemiro-Modrić. Skład Realu Madryt:

Courtois; Mendy, Alaba, Militao, Carvajal; Kroos, Casemiro, Modrić; Vinicius, Benzema, Asensio.

Przebieg meczu

Najwięcej zagrożenia pod bramką gości stwarzał Kylian Mbappe. 23-letni napastnik przetestował refleks Thibaut Courtois przede wszystkim w 18 oraz 50 minucie.

PSG zdecydowanie przeważało. Real Madryt był w stanie oddać tylko jeden strzał w pierwszej połowie. Wydawało się, że trafienie dla gospodarzy jest tylko kwestią czasu.

Znów przypomniał o sobie Mbappe. Francuz wszedł w pole karne, wypuścił piłkę przed siebie i po chwili został sfaulowany przez spóźnionego Daniela Carvajala. Sędzia nie miał wątpliwości, wskazując na jedenasty metr.

Do futbolówki podszedł Lionel Messi. Uderzył mocno, po ziemi, ale jego intencje wyczuł Courtois, broniąc ten strzał! Wciąż utrzymywał się zatem rezultat 0:0.

PSG szukało kolejnych szans na zdobycie upragnionego trafienia. Czasu pozostawało coraz mniej.

Sędzia zdecydował się na doliczenie czterech minut. Właśnie mijała ostatnia z nich.

Neymar zagrał do znajdującego się przy linii bocznej boiska Kyliana Mbappe. Francuz spokojnie prowadził piłkę w stronę pola karnego, aż nagle ruszył, momentalnie uwalniając się spod opieki dwóch zawodników rywali, a następnie trafiając na 1:0! To była kluczowa akcja! 23-letni snajper przesądził o wielkim zwycięstwie paryżan!