Gol ze snów Lewandowskiego! Bayern wygrywa na śniegu.

Robert Lewandowski zdobył cudowną bramkę przewrotką, a Bayern Monachium pokonał w meczu na śniegu Dynamo Kijów. Mistrzowie Niemiec zapewnili sobie tym samym pierwsze miejsce w grupie Ligi Mistrzów.

Gol ze snów

Była 14 minuta spotkania. Mocno zza pola karnego uderzył Benjamin Pavard, lecz tą próbę zablokował Ilya Zabarnyi. Piłka wzniosła się do góry. Szansę na wykonanie efektownej przewrotki dostrzegł Robert Lewandowski. Polak złożył się doskonale do strzału, wyskoczył wysoko i fantastycznie przymierzył obok słupka. Bramkarz gospodarzy nie miał szans na skuteczną interwencję. Jedno z najpiękniejszych trafień ,,Lewego" w karierze, stało się faktem.

Jeszcze w pierwszej połowie, na 2:0 podwyższył Kingsley Coman i wiele wskazywało na spokojne zwycięstwo Bawarczyków. Po przerwie do głosu doszli, jednak piłkarze Dynama.

Mistrzowie Ukrainy zdobyli bramkę kontaktową za sprawą Denysa Garmasha. Podopieczni legendarnego Mircei Lucescu stwarzali sobie kolejne okazje, ale nie udało im się wyrównać.

Bayern wywiózł zatem z Kijowa trzy punkty, co oznacza zapewnienie sobie pierwszego miejsca w grupie Ligi Mistrzów, pomimo że pozostał ,,Die Roten" jeszcze jeden mecz - z FC Barceloną.

Świetne wyniki Lewandowskiego

Kapitan reprezentacji Polski zdobył we wtorkowy wieczór swojego 64 gola w 2021 roku! Okazji na poprawę tego znakomitego rezultatu będzie miał jeszcze sześć:

• Arminia Bielefeld (Bundesliga)
  • Borussia Dortmund (Bundesliga)
  • FC Barcelona (Liga Mistrzów)
  • Mainz (Bundesliga)
  • Stuttgart (Bundesliga)
  • Wolfsburg (Bundesliga)
RL9 znajduje się w genialnym momencie swojej kariery. 64 trafienia od stycznia to wynik wybitny. Tylko pięć bramek więcej zaliczył w swoim najlepszym roku (2013) Cristiano Ronaldo. Lewandowski stanął więc przed okazją na poprawę osiągnięcia Portugalczyka. Nasz snajper potrzebuje regularności jednego gola na mecz. Średnia dubletu na mecz pozwoliłaby ,,Lewemu" zanotować lepsze 12 miesięcy od szczytowego roku słynnego Pele. ,,Król Futbolu" 63 lata temu wykręcił wynik 75 goli. Wyprzedzić Brazylijczyka będzie, jednak bardzo trudno.

Rekord trafień w roku kalendarzowym należy do Lionela Messiego, który aż 91-krotnie pokonywał bramkarzy rywali!

Imponująca Liga Mistrzów

Robert Lewandowski fantastycznie wystartował dla siebie rozgrywki Champions League. Trafiał w każdym z pięciu pojedynków:

• FC Barcelona (wyjazd) - dublet
  • Dynamo Kijów (dom) - dublet
  • Benfica (wyjazd) - bramka
  • Benfica (dom) - hat-trick
  • Dynamo Kijów (wyjazd) - gol
To daje 33-letniemu napastnikowi pozycję lidera w klasyfikacji strzelców Ligi Mistrzów. Na jego horyzoncie jest rekord bramek w fazie grupowej UCL. Wyrówna go, jeśli z FC Barceloną zdobędzie dublet.