Dwa medale na początek! Podsumowanie 1 dnia Igrzysk Paraolimpijskich.

Wystartowały Igrzyska Paraolimpijskie i już od pierwszego dnia są one udane dla Polaków. Biało-Czerwoni zdobyli dwa medale.

Brąz w kolarstwie torowym

Pierwsi z naszych na podium stanęli Marcin Polak z przewodnikiem Michałem Ładoszem. Po pasjonującym pojedynku pokonali oni w rywalizacji o trzecie miejsce Francuzów Alexandre'a Lloverasa i Corentina Ermenaulta. Polacy fenomenalnie przejechali końcówkę dystansu, odrabiając straty do reprezentantów ,,Trójkolorowych". Tym samym sięgnęli po brązowe krążki w kolarstwie torowym w wyścigu na dochodzenie na 4000 metrów.

Najlepsi w tej konkurencji okazali się za to Holendrzy Tristan Bangma wspólnie z Patrickiem Bosem, którzy jednocześnie pobili rekord świata.

Srebro w szermierce

To nie był koniec świetnych informacji z tokijskich aren. Dzielnie w szermierce walczył Adrian Castro.

Brązowy medalista z Rio de Janeiro w fazie grupowej zwyciężał w starciach przeciwko: Albertowi Kamałowowi, Andreiowi Pranewiczowi, Ammarowi Aliemu, Yanke Fengowi i Ryujiemu Ondzie. Tylko raz doznał porażki - z Grekiem Panagiotisem Trainrafyllou.

W ćwierćfinale Castro wyszedł niepokonany ze spotkania z Węgrem Istvanem Tafjanyi. Wtedy los chciał by jeszcze raz zmierzył się z Trainrafyllou. Reprezentant Biało-Czerwonych udanie zrewanżował się rywalowi i był pewny medalu. W finale zobaczył kolejnego starego znajomego - Yanke Fenga. Po wyrównanej potyczce ze złotem skończył Chińczyk, a ze srebrem Polak.

Zwycięstwo Partyki

Swój udział w turnieju tenisa stołowego rozpoczęła pięciokrotna złota medalistka Igrzysk Paraolimpijskich Natalia Partyka. Utytułowana zawodniczka na start pokonała Nozomi Takeuchi 3:0 (11:6, 11:4, 11:3). Japonka sprawiła problemy tylko na początku drugiego seta, w który weszła niewielkim prowadzeniem. Polka szybko, jednak odrobiła straty i podobnie jak w pozostałych partiach zwyciężyła z dużą przewagą.

Następną przeciwniczką Partyki będzie Turczynka Merve Cansu Demir.