Koncert siatkarzy, Świątek odpada i porażki koszykarzy. 3 dzień Igrzysk Olimpijskich.

Za nami już trzeci dzień Igrzysk Olimpijskich. Wciąż czekamy na pierwszy medal dla Polski. Wszystkie najważniejsze wydarzenia z 26 lipca zawarłem w tym poście.

Koncert siatkarzy

Po niespodziewanej porażce z Iranem nasi siatkarze przystępowali do prawdopodobnie najważniejszego starcia grupowego - spotkania z Włochami.

Kluczowy fragment pierwszego seta miał miejsce na samym początku. Dobre serwisy Bartosza Kurka okazały się fundamentem pod świetną serię z 3:4 na 8:4 dla Biało-Czerwonych. Tą przewagę dowieźliśmy do końca partii. Z bardzo dobrej strony pokazał się także Wilfredo Leon.

Najtrudniejsza była druga odsłona pojedynku. Mimo prowadzenia 22:19, Włosi wyrównali na 24:24. Polacy zareagowali w najlepszy możliwy sposób, triumfując 26:24.

W trzecim secie podopieczni Vitala Heynena postawili kropkę nad ,,i". Coraz bardziej rozkręcał się Aleksander Śliwka, który w podstawowym składzie zastępował mającego problemy zdrowotne Michała Kubiaka. Nasz kapitan wszedł, jednak na ostatnie minuty, a to pokazuje, że z jego samopoczuciem jest już lepiej.

Przed naszymi siatkarzami jeszcze trzy mecze grupowe: z Wenezuelą, Japonią oraz Kanadą.

Świątek odpada

Iga Świątek w drugiej rundzie kobiecego olimpijskiego turnieju tenisowego w grze pojedynczej zmierzyła z Paulą Badosą. Niestety po prawie dwóch godzinach rywalizacji musiała uznać wyższość przeciwniczki.

Początek nie wskazywał na ten niekorzystny końcowy rezultat. Polka przełamała rywalkę i prowadziła 3:1. Niestety Hiszpanka zrewanżowała jej się tym samym, a później wygrała już wszystkie gemy do końca seta.

W drugą partię Iga znów weszła dobrze. Zwyciężyła przy podaniu Badosy. Niestety w czwartym gemie oponentka wyrównała na 2:2. Starcie w tie-breaku przechyliło się na stronę rywalki Świątek.

Triumfatorka Roland Garros szybko żegna się z turniejem singlowym. Wydaje się, że przyczyną porażki jest duża presja, którą narzuciła na siebie Polka. Grała bowiem bardziej defensywnie i wycofanie niż zwykle.

To jednak nie koniec szans medalowych dla zawodniczki z Raszyna. W planach ma jeszcze występ w mikście wspólnie z Łukaszem Kubotem.

Porażki koszykarzy

O nie takich wynikach myśleli koszykarze 3x3 przystępując do poniedziałkowej rywalizacji. Polacy ponieśli dwie poważne w skutkach porażki.

Wszystko zaczęło się od starcia z Chinami, w którym pełniliśmy rolę faworyta. Przez długi okres czasu graliśmy jak drużyna lepsza, jednak pomimo komfortowego prowadzenia w końcówce nasi ulegli 19:21.

W spotkaniu z Holandią znów byliśmy świadkami dreszczowca, ale po raz kolejny bez happy endu. Zdecydowała nieporadność w dogrywce przy wyprowadzaniu piłki.

Sytuacja grupowa naszych koszykarzy 3x3 bardzo się komplikuje. We wtorek musimy pokonać Belgię i mieć nadzieję na dobre wyniki w pozostałych meczach.

Japonia liderem klasyfikacji medalowej

Po trzech dniach rywalizacji w Tokio liderami klasyfikacji medalowej są gospodarze. Japończycy sięgnęli aż po osiem złotych krążków. O jeden mniej mają drudzy reprezentanci Stanów Zjednoczonych.

Prawdziwą rewelacją Igrzysk Olimpijskich jest Kosowo, które ma na swoim koncie już dwa miejsca na najwyższym stopniu podium. Więcej od m.in. Włoch, Francji, Hiszpanii i Niemiec.