Bayern nie obroni tytułu Ligi Mistrzów. PSG przegrało, ale awansowało do półfinału.

Bayern wygrał 1:0 z PSG, ale po końcowym gwizdku cieszyli się Mistrzowie Francji. Paryżanie przeszli do półfinału Ligi Mistrzów, ponieważ w pierwszym meczu to oni triumfowali 3:2, co sprawiało, że mają więcej bramek strzelonych na wyjeździe.

Pojedynek Bayernu z PSG miał być rewanżem za finał Ligi Mistrzów 2020. Już w pierwszym spotkaniu obie drużyny dały duże widowisko. Z Monachium w dobrych nastrojach wyjechali goście, którzy triumfowali 3:2. Bawarczycy bili głową w mur. Widoczny był brak Roberta Lewandowskiego. Polak nie zdążył także na rewanż. Lista kontuzjowanych po stronie Mistrzów Niemiec przed spotkaniem na Parc des Princes powiększyła się jeszcze o Leona Goretzkę i Niklasa Süle. Wciąż niedostępny pozostawał Serge Gnabry. Te informacje z pewnością nie ułatwiały sprawy ,,Die Roten". Problemy z urazami miało jednak również PSG. Mauricio Pochettino musiał układać skład bez Marquinhosa i Marco Verattiego.

Składy

Gospodarze zaprezentowali jedenastkę:

Navas; Diallo, Kimpembe, Pereira, Dagba; Paredes, Gueye; Draxler, Neymar, Di Maria; Mbappe.

Hans-Dieter Flick wybrał formację 4-2-3-1:

Neuer; Davies, Hernandez, Boateng, Pavard; Alaba, Kimmich; Coman, Müller, Sane; Choupo-Moting.

Mecz odbył się na Parc des Princes w Paryżu. Sędziował Daniele Orsato.

Przebieg meczu

Pierwszy ćwierćfinał pomiędzy tymi drużynami ustawił gol zdobyty już w trzeciej minucie. W rewanżu mogło dojść do bliźniaczej sytuacji. Znów podawał Neymar, a akcję wykańczał Kylian Mbappe, jednak tym razem Francuz chybił.

PSG stwarzało sobie kolejne szanse, ale nie wykorzystywało ich. Rażąco nieskuteczny był Neymar, choć momentami po prostu brakowało mu szczęścia. Brazylijczyk nie trafił w dwóch okazjach sam na sam, a szczególnie dogodna była ta z 27 minuty. Angel Di Maria wypuścił Mbappe, który wyłożył piłkę byłemu piłkarzowi FC Barcelony. Strzał 29-latka obronił jednak Manuel Neuer. Następnie Niemiec jeszcze raz skutecznie interweniował po uderzeniu snajpera gospodarzy.

Do końca pierwszej połowy Neymar dwukrotnie trafił w obramowanie bramki: po strzale z dystansu w poprzeczkę, a po podaniu Mbappe, w słupek.

Wszystko wskazywało na to, że PSG wkrótce obejmie prowadzenie. Stało się, jednak odwrotnie.

Do dogodnej pozycji doszedł David Alaba. Austriak uderzył, ale interweniował Keylor Navas. Pojedynek główkowy z Presnelem Kimpembe wygrał Eric Maxim Choupo-Moting. Kameruńczyk posłał piłkę głową prosto do siatki. Bayern do awansu potrzebował już tylko jednego trafienia.

Mecz toczył się na bardzo wysokiej intensywności. Momentalnie na gola Choupo-Motinga mógł odpowiedzieć Mbappe, ale piłka po jego strzale minęła dalszy słupek. Chwilę później z dystansu huknął Alaba, a znakomitym refleksem popisał się Navas.

Wciąż bardzo aktywny był Neymar. W 53 minucie napędził akcję paryżan, a następnie nie dosięgnął piłki wślizgiem po podaniu Di Marii.

Bayern szukał swoich szans na objęcie prowadzenia w dwumeczu. Najbliżej zdobycia kluczowej bramki dla gości był w 82 minucie bardzo dobrze dysponowany wtorkowego wieczoru Leroy Sane. Niemiec okiwał rywala, ale tak dobrze nie poszło mu już ze sfinalizowaniem akcji.

Na więcej Bawarczyków nie było już stać. Zwycięzcy Ligi Mistrzów 2019/20 nie obronią tytułu. Do półfinału, pomimo porażki w drugim meczu, przeszło PSG, które staje się głównym faworytem w drodze po końcowy triumf w rozgrywkach Champions League.