Stara Gwardia nie zawodzi. Real wygrywa z Atalantą i melduje się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Real Madryt wygrał 3:1 z Atalantą Bergamo w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów i pewnie awansował do ćwierćfinału Champions League.

Przed meczem

W pierwszym spotkaniu pomiędzy Realem i Atalantą lepsi okazali się ,,Królewscy", którzy na wyjeździe triumfowali 1:0. Mecz ułożyła czerwona kartka dla Remo Freulera. Jednak pomimo, że ,,Los Blancos" grali już od 17 minuty z przewagą jednego zawodnika, zwycięską bramkę dopiero w 86 minucie zdobył Ferland Mendy. Ten triumf dawał Realowi komfort przed rewanżem, ale Mistrzowie Hiszpanii musieli wciąż być bardzo skoncentrowani, bo porażka wyższa od 0:1 dawała awans Atalancie, a odpadnięcie z UCL już na etapie 1/8 finału, byłoby trzecim z rzędu dla klubu z Półwyspu Iberyjskiego.

Składy

Zinedine Zidane postawił na ustawienie 3-5-2:

Courtois; Nacho, Ramos, Varane; Mendy, Kroos, Modrić, Valverde, Vazquez; Vinicius Jr., Benzema.

Gian Piero Gasperini także wybrał formację z trójką obrońców:

Sportiello; Djimsiti, Romero, Toloi; Gosens, de Roon, Pessina, Maehle; Pasalić, Malinovski; Zapata.

Mecz odbył się na Estadio Alfredo Di Stefano w Madrycie. Sędziował Danny Makkelie.

Przebieg meczu

Teraz możemy tylko się zastanawiać jak potoczyłoby się wtorkowe starcie, gdyby w trzeciej minucie świetną okazję wykorzystał wahadłowy Atalanty Robin Gosens. Niemiec nie trafił jednak czysto w piłkę i z łatwością interweniował Thibaut Courtois.

W 27 minucie dwójkową akcję zakończoną zablokowanym strzałem młodego Brazylijczyka rozegrali Vinicius Jr. i Karim Benzema.

Siedem minut później w podręcznikowy sposób z błędu bramkarza Marco Sportiello, skorzystała dwójka weteranów: Modrić i Benzema. Chorwacki pomocnik świetnie przyjął piłkę po niedokładnym zagraniu golkipera Atalanty i wziął akcję na siebie. Tuż obok popędził Francuz, który został przez Modricia obsłużony precyzyjnym dograniem. Karim Benzema nie pomylił się w sytuacji sam na sam i zanotował 70 bramkę w Lidze Mistrzów.

Po pierwszej połowie Real prowadził 1:0 i w dwumeczu ich sytuacja zrobiła się już bardzo komfortowa. Piłkarze Zinedine'a Zidane'a wciąż jednak szukali szans na podwyższenie wyniku. Jedną z tych okazji zmarnował Vinicius. Brazylijczyk po raz kolejny pokazał swoje nieprzeciętne umiejętności techniczne, ale jak to często w jego przypadku bywa, zabrakło wykończenia.

Więcej pożytku Real miał z następnej akcji Viniciusa, w wyniku której, sędzia po faulu na nim wskazał na rzut karny. Pewnie z jedenastego metra trafił kapitan ,,Królewskich" Sergio Ramos.

O piękną bramkę kontaktową z rzutu wolnego pokusił się Luis Muriel. Uderzenia Kolumbijczyka nie zdołał skutecznie sparować Thibaut Courtois.

Nadziei na chociaż remis dla Atalanty pozbawił Marco Asensio, który strzałem przy słupku ustalił wynik spotkania.

Po meczu

Real Madryt pokonał Atalantę Bergamo 3:1. Główne role w tym starciu odgrywali przedstawiciele starej gwardii. Nagrodę dla zawodnika meczu odebrał Luka Modrić, a świetnie dysponowany był także Karim Benzema. Na listę strzelców zapisał się również doświadczony Sergio Ramos i Marco Asensio, który choć nie należy do weteranów, to w barwach ,,Los Blancos" gra już od niespełna sześciu lat.

źródło zdjęcia: Google grafika