Hat-trick Lewandowskiego! Do rekordu Müllera brakuje już tylko pięciu bramek!

Kolejny fenomenalny mecz Roberta Lewandowskiego! Polski snajper zdobył hat-tricka, a do rekordu strzelonych bramek w pojedynczym sezonie Bundesligi ustanowionego przez legendarnego Gerda Müllera, brakuje mu już tylko pięciu trafień! Ponadto ,,Lewy" wyprzedził Klausa Fischera i jest drugim najlepszym strzelcem w historii Bundesligi!

Bayern - Stuttgart

Mecz Bayernu ze Stuttgartem objął bardzo interesujący przebieg. Mistrzowie Niemiec od 12 minuty musieli radzić sobie w dziesiątkę, bo z boiska za brutalny faul wyleciał Alphonso Davies. Nie przeszkodziło to jednak ,,Bawarczykom" w efektownym zwycięstwie.

Strzelanie rozpoczął Robert Lewandowski. W pole karne podał Serge Gnabry, a RL9 wystarczył jeden kontakt do zmieszczenia piłki w siatce.

Pięć minut później na listę strzelców wpisał się sam Gnabry, któremu idealnie piłkę wyłożył Leroy Sane.

Tuż po drugim golu dla Bayernu, padł trzeci. Znowu autorstwa Lewandowskiego. 32-latek uderzył z główki tak, że bramkarz rywali nawet nie drgnął.

Jeśli Stuttgart mógł liczyć, że grając w przewadze powalczy o sensacyjny wynik, to Bayern szybko im te myśli wybił z głowy. Po 23 minutach zwycięzcy Ligi Mistrzów prowadzili 3:0. a to jeszcze nie był koniec.

W 39 minucie klasycznego hat-tricka skompletował ,,Lewy". Wygrał pojedynek z Waldemarem Antonem i popisał się świetnym wykończeniem.

Więcej goli już nie padło. Faworyci zapisali na swoje konto pewne zwycięstwo, a nasz napastnik trzy bramki.

Blisko do rekordu

Do rekordu Gerda Müllera w liczbie goli w pojedynczym sezonie Bundesligi, Robertowi Lewandowskiemu brakuje już tylko pięciu trafień. Na strzelenie tych bramek, RL9 ma osiem spotkań. Przy takiej skuteczności szanse ,,Lewego" na poprawienie tego niemal 50-letniego osiągnięcia, wydają się być bardzo duże.

Najwięcej goli w pojedynczym sezonie Bundesligi:

1. Gerd Müller 40 goli (1971/72)
  2. Gerd Müller 38 (1969/70)
  3. Gerd Müller 36 (1972/73)
  4. Robert Lewandowski 35 (2020/21, jeszcze osiem spotkań do rozegrania)
  5. Robert Lewandowski, Dieter Müller 34 (2019/20 i 1976/77)

Drugi najlepszy strzelec w historii Bundesligi

Po uzyskaniu hat-tricka w meczu ze Stuttgartem Lewandowski został też samodzielnym, drugim najlepszym strzelcem w historii Bundesligi, wyprzedzając Klausa Fischera.