Awans Chelsea i kontrowersje. Atletico żegna się z Ligą Mistrzów.

Chelsea zwyciężyło 2:0 z Atletico Madryt i awansowało do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Nie zabrakło kontrowersji.

Pierwszy mecz rozgrywany na neutralnym stadionie w Bukareszcie wygrali ,,The Blues" po pięknej bramce przewrotką Oliviera Giroud. W rewanżu Diego Simeone musiał wymyślić sposób na pokonanie świetnej obrony Chelsea. Drużyna Thomasa Tuchela przed środowym spotkaniem mogła poszczycić się bowiem passą pięciu starć na zero z tyłu.

Składy

Skład sześciokrotnych Mistrzów Anglii prezentował się następująco:

Mendy; Rudiger, Zouma, Azpilicueta; Alonso, Kovacić, Kante, James; Havertz, Ziyech; Werner.

,,Los Rojiblancos" klasycznie wyszli na mecz w formacji 4-4-2:

Oblak; Lodi, Gimenez, Savić, Trippier; Carrasco, Saul, Koke, Llorente; Suarez, Felix.

Spotkanie odbyło się na Stamford Bridge w Londynie. Sędziował Daniele Orsato, znany z prowadzenia ostatniego finału Ligi Mistrzów.

Przebieg meczu

Największe dyskusje, które wciąż nie milkną, spowodowała sytuacja z 27 minuty. Cesar Azpilicueta zagrał piłkę do bramkarza Edouarda Mendy'ego, jednak zrobił to za lekko. Szansę na przejęcie piłki miał Yannick Carrasco. Belg poczuł na swoim ciele ręce Azpilicuety i upadł w polu karnym. Wydawało się, że sędzia wskaże na jedenasty metr, ale nic takiego się nie stało. Eksperci są w tej sprawie podzieleni. Wydaje się, że obrońca Chelsea dał Daniele Orsato swoim zachowaniem pretekst do podyktowania rzutu karnego.

Wynik meczu w 34 minucie otworzyła kontra gospodarzy, przeprowadzona przez letnie nabytki. Kai Havertz wypuścił prostopadłym podaniem Timo Wernera, a ten dograł świetną piłkę do nie pilnowanego Hakima Ziyecha. Chelsea zrobiła duży krok w stronę awansu.

Po przerwie ,,The Blues" stwarzali sobie kolejne okazje do podwyższenia rezultatu. Byli jednak, albo nieskuteczni, albo bronił Jan Oblak.

Gwoździem do trumny Atletico okazała się czerwona kartka, jaką w 81 minucie zobaczył Stefan Savić. Decyzja arbitra o wykluczeniu reprezentanta Czarnogóry także wywołała dużą dyskusję. Szczególnie chodziło o siłę, z jaką Savić uderzył łokciem w brzuch Antonio Rudigera. Wydawało się bowiem, że Niemiec dołożył dużo od siebie. Zachowanie obrońcy Atleti w tej sytuacji było, jednak karygodne.

Ostateczny cios gościom zadał Emerson, po szybkiej kontrze Chelsea. Asystował Christian Pulisic.