Iga Świątek zwyciężczynią turnieju w Adelajdzie!

Iga Świątek dopisuje na swoje konto kolejny sukces! Tenisistka z Raszyna wygrała turniej Adelaide International pokonując w finale 6:2, 6:2 Belindę Bencić! Tym samym triumfatorka French Open awansuje na 15 miejsce w światowym rankingu!

Iga Świątek kolejne rundy w turnieju w Adelajdzie przechodziła jak burza. Do finału doszła bez straty seta wygrywając z: Madison Brengle, Maddison Inglis, Danielle Collins i Jil Teichmann. Od zwycięstwa w turnieju dzielił ją już tylko jeden mecz. Po drugiej stronie siatki stanęła rozstawiona z ,,2" Belinda Bencić. Szwajcarka wcześniej okazała się lepsza od: Misaki Doi, Storm Sanders i Cori Gauff.

1 set

Mecz na początku był wyrównany. Do stanu 3:2 dla Świątek, obie zawodniczki wygrywały gemy przy swoich serwisach. Kluczowa okazała się szósta partia. W niej Polka przełamała Szwajcarkę. Prowadziła 4:2 i zwyciężyła w następnym gemie przy własnym serwisie. Od triumfu w całym secie dzieliła ją już tylko jedna partia. Zwyciężczyni French Open dopięła swego już w najbliższym gemie, przełamując Bencić po długiej grze na przewagi.

2 set

Po trzech gemach drugiego seta 2:1 prowadziła Iga. W czwartej partii Polka przełamała rywalkę bez straty punktu. Po chwili zagrała następnego gema wygranego 40:0. Bencić zdołała jeszcze doprowadzić do rezultatu 4:2, ale Świątek była już nie do zatrzymania. Tenisistka z Raszyna zwyciężyła dwa kolejne gemy i mogła cieszyć się z wielkiego triumfu w turnieju Adelaide International!

Wielki sukces

Świątek zagrała fenomenalnie i nie dała najmniejszych szans dwunastej najlepszej zawodniczce świata. Polka jest w świetnej formie i obecnie może wygrać z każdym. Za zwycięstwo w Adelajdzie 19-latka odbierze 470 punktów rankingowych, co pozwoli jej awansować na 15 miejsce rankingu WTA.

Co dalej?

Po turnieju w Adelajdzie Iga Świątek ma w planach wystąpić w Dubaju. Zawody ruszą 8 marca.