Iga Świątek wygrała z Collins i zagra w półfinale turnieju w Adelajdzie!

Iga Świątek wygrała z Danielle Collins i zagra w półfinale turnieju w Adelajdzie! Polka wygrała pierwszego seta 6:2, a w drugim prowadziła już 3:0, gdy jej rywalka skreczowała.

Po Australian Open Iga Świątek pozostała w Australii i od wtorku gra w turnieju Adelaide International. W dwóch poprzednich rundach tenisistka z Raszyna ograła Madison Brengle i Maddison Inglis. W ćwierćfinale jej rywalką była Danielle Collins, która zajmuje 37 miejsce w światowym rankingu. Amerykanka pokonała wcześniej Saisai Zheng i pierwszą rakietę świata Ashleigh Barty.

Pierwszy set

Iga Świątek wygrała pierwszego gema przy swoim podaniu, a w następnym przełamała rywalkę. Następnie nie bez trudu obroniła swój serwis i prowadziła 3:0. Collins jednak zwyciężyła w dwóch kolejnych partiach i miała szansę na wyrównanie stanu meczu. Świątek dokonała wtedy kluczowego przełamania, dzięki czemu uzyskała wynik 4:2. Gem siódmy także poszedł na konto zwyciężczyni Roland Garros. Collins nie wykorzystała dwóch break pointów. Polka prowadziła 5:2 i potrzebowała jeszcze jednego gema do zwycięstwa w secie. Serwowała Amerykanka, lecz mimo to większych kłopotów z zakończeniem seta na swoją korzyść nie miała Świątek.

Drugi set

Drugi set rozpoczął się długim gemem, który na szczęście wygrała Iga. W następnej partii potwierdziła wyższość nad rywalką przełamując ją. Trzeciego gema Polka zwyciężyła z łatwością, a w czwartym Danielle Collins skreczowała, wcześniej korzystając z przerwy medycznej.

Co dalej?

Iga Świątek już jutro powalczy o finał turnieju Adelaide International. Jej przeciwniczką będzie Szwajcarka Jil Teichmann, która jest sklasyfikowana na 61 miejscu w rankingu WTA, W drugim półfinale zaledwie 16-letnia Amerykanka Cori Gauff zagra z Belindą Bencić.

źródło zdjęcia: Google grafika