Hubert Hurkacz zwycięzcą turnieju w Delray Beach!

Hubert Hurkacz wygrał swój drugi turniej ATP w karierze. W finale rozgrywek w Delray Beach pokonał Sebastiana Kordę 2:0 (6:3, 6:3).

Przed finałem

Najwyżej sklasyfikowany polski tenisista Hubert Hurkacz, rok 2021 rozpoczął turniejem ATP 250 w Delray Beach leżącym na Florydzie. Zawodnik z Wrocławia został rozstawiony z ,,4". Turniejowa ,,jedynka" i ,,trójka" odpadły już na etapie 1/8 finału, a ,,dwójka" w ćwierćfinale. Hurkacz nie zawiódł tak jak inni faworyci i bez straty seta pokonał trzech rywali w drodze do wielkiego finału. 23-latek okazywał się lepszy od: Daniela Galana, Roberto Quiroza i Christiana Harrisona. O triumf w całym turnieju zagrał z Sebastianem Kordą.

Przebieg meczu

Spotkanie nie zaczęło się dobrze dla Polaka. Korda zaczął od przełamania i po czterech gemach prowadził 3:1. Od tego momentu w pierwszym secie partie szły już tylko na konto Huberta Hurkacza. Zaczęło się od wygranej na własnym serwisie, a następnie przy podaniu rywala. Później byliśmy świadkami tej samej sekwencji. Tenisista z Wrocławia znalazł się o gema od wygrania seta. Pierwsza odsłona starcia nie trwała już wiele dłużej. Hurkacz wygrał ją 6:3.

Przy stanie 2:1 dla Kordy w drugim secie, Amerykanin poprosił o przerwę medyczną. Ta została mu udzielona i po masażu oraz zażyciu tabletek przeciwbólowych 20-latek wrócił do gry. Stan partii wyrównał Polak, a w piątym gemie przełamał rywala. Przewagę poprawił przy swoim serwisie. Korda chciał jeszcze złapać kontakt przy wyniku 4:3, ale nasz tenisista uciekł na 5:3. Ostatecznie wygrał mecz i cały turniej w Delray Beach już w następnym gemie.

Po finale

Za zwycięstwem w zmaganiach w Delray Beach dla Huberta Hurkacza płyną same korzyści. Przede wszystkim 23-latek wskoczył do pierwszej trzydziestki tenisistów na świecie. Dla Wrocławianina to drugi wygrany turniej ATP w karierze, po triumfie w Winston-Salem w 2019 roku. Hurkacz odebrał nagrodę finansową w wysokości 31 tysięcy dolarów i kluczyki do nowego samochodu marki BMW.

Przed polskim zawodnikiem czekają już kolejne wyzwania. 8 lutego startuje Australian Open.

źródło zdjęcia: Google grafika