Sport news #22: Jagiellonia lepsza od Legii, Kądzior w Eibarze i Arsenal z Tarczą Wspólnoty.

Najważniejsze informacje dnia - Sport news.

Temat numer 1: Jagiellonia lepsza od Legii w Warszawie.

Przed meczem Aleksandar Vuković dokonał wielu zmian w podstawowym składzie Legii, względem przegranego meczu z Omonią Nikozją, w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Przede wszystkim całkowicie przebudowana została linia obrony i pomocy. Ze składu, który zaczynał mecz z Omonią z tych formacji ostali się tylko Artur Jędrzejczyk i Bartosz Slisz. Zamiast jednego napastnika w ataku, Vuković postawił na dwóch: Pekharta i Kante. Tym samym zmienione zostało także ustawienie z 4-5-1, na 4-4-2.

Już w pierwszej minucie piłka wpadła do siatki po strzale Tomasa Pekharta, ale ten gol nie został uznany, bo Czech znajdował się na pozycji spalonej.

W 19 minucie prowadzenie objęła Jagiellonia. Skrzydłowy ,,Jagi" Tomas Prikryl wygrał pojedynek z Luisem Rochą i podał idealnie w tempo do Jakova Puljicia, który pokonał Artura Boruca strzałem z bliskiej odległości.

Dziesięć minut później było już 2:0. Goście przeprowadzili świetną kontrę wykończoną golem Jesusa Imaza. Hiszpan został obsłużony wyśmienitym dograniem przez Martina Pospisila.

W 59 minucie bramkę kontaktową uderzeniem głową strzelił Tomas Pekhart. To było jednak za mało i Jagiellonia wywiozła z Warszawy trzy punkty.

W tabeli Ekstraklasy prowadzi Górnik Zabrze. Dzisiaj odbędą się trzy spotkania kończące drugą kolejkę: Piast Gliwice zagra z Pogonią Szczecin, Podbeskidzie podejmie Cracovię, a Lech Poznań zmierzy się z Wisłą Płock.

Temat numer 2: Damian Kądzior podpisał kontrakt z Eibarem.

Od kiedy w 2018 roku z Deportivo odszedł Przemysław Tytoń nie mieliśmy żadnego Polaka w La Lidze. Do teraz! Wczoraj oficjalnie ogłoszono, że Damian Kądzior podpisał kontrakt z Eibarem! Z hiszpańskim zespołem urodzony w Białymstoku zawodnik związał się do 2023 roku.

Kądzior dwa ostatnie sezony spędził w Dinamie Zagrzeb. W 21 - krotnym Mistrzu Chorwacji zagrał łącznie w 77 spotkaniach, w których strzelił 21 bramek i zaliczył 22 asysty.

28 - letni piłkarz do Eibaru przeszedł za 2 mln euro. Wydaje się, że będzie mógł liczyć na grę w pierwszym składzie. Dotychczas na prawym skrzydle przy Ipurua występował Pedro Leon. Leon to doświadczony 33 - letni gracz, który w lidze hiszpańskiej w swojej karierze zagrał w aż 322 spotkaniach.

Temat numer 3: Arsenal po rzutach karnych wygrał Tarczę Wspólnoty.

Mecz o Tarczę Wspólnoty to przedsezonowe spotkanie, w którym rywalizują ze sobą Mistrz Anglii i zdobywca Pucharu Anglii. W tym roku o to trofeum zawalczyli zatem Liverpool i Arsenal.

W 7 minucie meczu na 1:0 trafił Virgil van Dijk, ale gol nie został uznany, ponieważ Holender był na spalonym.

Pięć minut później znowu padła bramka, jednak tym razem strzelona prawidłowo i nie przez Liverpool, a Arsenal. Piłkę w siatce umieścił Pierre - Emerick Aubameyang.

Wyrównanie nadeszło w 73 minucie. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał Takumi Minamino.

Niedługo później szalę na korzyść ,,The Reds" mógł przechylić Sadio Mane, ale pomylił się w pojedynku sam na sam z bramkarzem Arsenalu, Emiliano Martinezem.

Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, a gdy ta nie przyniosła rozstrzygnięć, rzuty karne.

,,Jedenastki" Arsenal wykonał bezbłędnie, a po stronie Mistrzów Anglii pomylił się Rhian Brewster i to ,,Kanonierzy" sięgnęli po pierwsze trofeum w nowym sezonie.

źródło zdjęć: Google grafika