PSG w finale Ligi Mistrzów!

PSG wygrało 3:0 z RB Lipsk i awansowało do finału Ligi Mistrzów! Jest to największy sukces PSG od kiedy klub został przejęty przez szejków.

Kolejne mistrzostwa i puchary Francji nie zadowalały szejków, którzy wpompowywali w zespół ogromne pieniądze. Celem był sukces w Europie. I teraz PSG jest tak blisko wygrania Ligi Mistrzów jak jeszcze nigdy nie było. Jednak finał na pewno nie będzie łatwym meczem, bo tam na klub z Paryża czeka zwycięzca drugiego półfinału: Bayern Monachium - Olympique Lyon.

Trener Lipska Julian Nagelsmann dokonał tylko jednej zmiany względem meczu ćwierćfinałowego z Atletico. W miejsce Marcela Halstenberga pojawił się Nordi Mukiele.

Selekcjoner PSG Thomas Tuchel dokonał trzech roszad. Najbardziej przebudowany został atak. Zamiast słabo spisujących się w spotkaniu z Atalantą Pablo Sarabii i Mauro Icardiego pojawili się w pełni gotowy po kontuzji Kylian Mbappe i dostępny po pauzie za kartki Angel di Maria. Idrissę Gueye w linii pomocy zastąpił Leandro Paredes.

Już w szóstej minucie gry prowadzić powinni mistrzowie Francji. Świetnie przez Mbappe obsłużony został Neymar, ale Brazylijczyk trafił w słupek. Chwilę później piłka po fatalnym błędzie bramkarza Lipsk Gulacsiego wpadła już do siatki, ale gol nie został uznany, ponieważ Neymar pomagał sobie ręką.

Paryżanie dopięli swego w 13 minucie, kiedy Angel di Maria celnie dośrodkował z rzutu wolnego, a z ,,główki" uderzył Marquinhos.

Mimo prowadzenia PSG nie odpuszczało. W 15 minucie Mbappe dostał wyśmienite podanie od Andera Herrery, ale piłkę musnął bramkarz i tym samym uchronił Lipsk przed stratą drugiego gola.

Kolejna bramka dla zespołu ze stolicy Francji była jednak nieuchronna. Ostatecznie padła ona w 42 minucie gry. Trafił di Maria, a świetne podanie w jego stronę skierował Neymar.

Sprawę awansu do finału Ligi Mistrzów zamknął w 57 minucie Juan Bernat strzelając na 3;0. Celne dośrodkowanie idealnie na głowę posłał di Maria, który wczorajszego wieczoru zagrał genialne spotkanie.

RB Lipsk nie udało się strzelić nawet honorowej bramki i drużyna Juliana Nagelsmanna po świetnej przygodzie musi pożegnać się z Ligą Mistrzów.

Dzisiaj o 21:00 Bayern Monachium gra z Lyonem. Zwycięzca tego pojedynku zagra z PSG w finale Champions League.