Sport news #16: Polki przegrywają dramatyczny mecz Turcją i nie jadą na Igrzyska, Dawid Kubacki znowu na podium i wygrana w dogrywce Boston Bruins.

Sportowe informacje dnia - Sport news.
Temat numer 1: Polki przegrywają z Turczynkami i nie jadą na Igrzyska Olimpijskie.
Prowadzenie w setach 1:0, 2:1 i czwarty set. Pięć piłek meczowych, żadna nie wykorzystana. Turczynki zwyciężają 31:33 i doprowadzają do wyrównania stanu meczu. O tym kto zagra w finale turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich 2020 ma zdecydować tie - break. Tam Turczynki szybko przejęły inicjatywę i prowadzone przez Meryem Boz zwyciężyły po pięcio - setowej batalii.
Polki nie zagrały w tym meczu źle - wręcz przeciwnie to było dobre spotkanie w ich wykonaniu. Zabrakło, jednak skuteczności z kontry. Najlepszą u nas zawodniczką była bez wątpienia Magdalena Stysiak, która nie dość, że zdobyła z ataku aż 19 punktów, to dołożyła do tego jeszcze trzy bloki i trzy asy. Popisała się także, genialną obroną w której wybiła piłkę iście piłkarską przewrotką. Minus trzeba postawić, jednak po stronie Malwiny Smarzek - Godek, która myliła się przy najważniejszych piłkach, a spotkanie zakończyła ze skutecznością rzędu tylko 28%.
W finale powalczy zatem Turcja, z reprezentacją Niemiec, która w drugim półfinale pokonała gospodarzy, Holandię.

Temat numer 2: Piąte podium z rzędu Dawida Kubackiego!
Świetny występ zanotowali Biało - Czerwoni w zawodach w ramach Pucharu Świata w Predazzo. Mimo ósmego miejsca po pierwszej serii, dzięki świetnemu skokowi na 104 metr, Dawid Kubacki awansował na podium, wyprzedzając trzeciego po pierwszej serii Kamila Stocha o 0,1 punktu! Stoch zajął czwartą pozycją, a na siódmej lokacie uplasował się Piotr Żyła. Zapunktował jeszcze Maciej Kot, który znalazł się na 27 miejscu. Pierwsze zawody na normalnym obiekcie (czyli po prostu znacznie mniejszym, niż skocznia duża na której odbywa się większość zawodów PŚ. Dla porównania rozmiar skoczni w Bischofshofen, która ostatnio gościła skoczków to 142 metry, obiekt w Predazzo ma zaś tylko 104 metry) wygrał Karl Geiger przed Stefanem Kraftem. Geiger objął tym samym prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Temat numer 3: Wygrana po dogrywce Boston Bruins w meczu w ramach hokejowej ligi NHL.
Mogące się pochwalić najlepszym bilansem w NHL Boston Bruins, mierzyło się z czwartym w tej samej konferencji, New York Islanders. Od początku spotkania lepiej grali hokeiści z Nowego Jorku i szybko doczekali się gola, po strzale z dystansu Scotta Mayfielda. Islanders wyprowadzali znacznie groźniejsze akcje od przeciwnika i zasłużenie prowadzili po pierwszej tercji. Początek drugiej tercji był taki sam jak pierwszy - czyli przewaga ekipy z NY. Jednak na 11,5 minuty przed końcem drugiej odsłony dobrą kontrę wyprowadzili hokeiści Bruins, a na strzał zdecydował się Jake DeBrusk, krążek odbił się od łyżwy obrońcy Islanders i zatrzepotał w siatce. Mieliśmy wyrównanie. Na kwadrans przed końcem spotkania pięknym strzałem z dystansu, po tafli lodu, popisał się defensor Boston Bruins, John Moore, który wyprowadził Bostończyków na prowadzenie. Cztery minuty później znowu mieliśmy remis za sprawą Mathew Barzala. ten gol spowodował, że doszło do dogrywki. Mecz zakończył Patrice Bergeron, który strzelił złotego gola. Tym samym Bruins odnieśli kolejne zwycięstwo i utrzymali się na pierwszym miejscu w lidze.

źródło zdjęć: Google grafika