Kamil Stoch wygrywa, a Dawid Kubacki jest trzeci w Zakopanem!

Na Wielkiej Krokwi w Zakopanem oglądaliśmy świetny występ Polaków. Wygrał Kamil Stoch, a na trzecim miejscu uplasował się Dawid Kubacki.
- To sen na jawie. Mazurek Dąbrowskiego śpiewany z kibicami a capella to coś niesamowitego – powiedział Stoch i dodał - Czuje się jakbym wygrał pierwszy raz.
To był naprawdę znakomity konkurs w wykonaniu Biało - Czerwonych. Po pierwszej serii prowadził Dawid Kubacki, drugi był Stephan Leyhe, a trzeci Stoch. Druga seria zapowiadała się bardzo emocjonująco i taka też była.
Czwarty po pierwszej serii Stefan Kraft w drugiej próbie uzyskał aż 138 metrów. To był atak na podium. Następny Kamil Stoch wylądował, jednak jeszcze dalej, bo na 140 metrze. Swoją próbę zupełnie zepsuł Stephan Leyhe skacząc 134 metry. Wiadomo było, że wygra Polak. Na górze został już tylko Dawid Kubacki. Poszybował on 133 metry i zajął trzecie miejsce.
Byliśmy świadkami pięknych chwil, gdy 23 - tysiące gardeł polskich kibiców, wspólnie ze Stochem i Kubackim odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego a capella.
Kamil Stoch odniósł 35 zwycięstwo w konkursach Pucharu Świata, w tym piąte w Zakopanem. Dodatkowo jest jedynym skoczkiem w historii, który wygrał choć jedne zawody Pucharu Świata w każdym roku od 10 lat!
Dawid Kubacki za to osiągnął już 9 podium z rzędu! Rekord to 13 w wykonaniu Janne Ahonena.
Warto też wspomnieć, że dobre skoki oglądaliśmy również w przypadku Piotra Żyły, który zajął ósme miejsce.
W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Dawid Kubacki sukcesywnie, coraz bardziej odrabia. Obecnie to trzeciego Ryoyu Kobayashiego traci już tylko 7 oczek, a do lidera, Karla Geigera 107 punktów. Na szóstej pozycji znajduje się Kamil Stoch, który przy obecnej dyspozycji powinien zaraz wyprzedzić Mariusa Lindvika.
Następne zawody na Okurayamie w Sapporo, a więc skoczkowie polecą do Japonii. Polska wystąpi w składzie: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł i Andrzej Stękała.

źródło zdjęcia: Google grafika