Polacy ze srebrnym medalem Pucharu Świata!

Polska zdobywa srebrny medal w Pucharze Świata! Tym samym kończymy świetny rok reprezentacyjny w którym zdobyliśmy: kwalifikację Olimpijską, brązowy medal Ligi Narodów i Mistrzostw Europy, a także srebrny Pucharu Świata!
– To był niesamowity rok! Przed meczem z Iranem powiedziałem zawodnikom oraz sztabowi, jak bardzo jestem im wdzięczny i podziękowałem za spędzony razem czas. Atmosfera między nami jest niesamowita. To była przyjemność pracować z tym zespołem –powiedział o tym sezonie reprezentacyjnym trener naszych, Vital Heynen.
To prawda, ten rok był znakomity. A zwieńczeniem wykonanej pracy był Puchar Świata. Morderczy turniej. W 15 dni, Polacy zagrali 11 spotkań! Zespoły grały formatem każdy z każdym. W Biało - Czerwonej koszulce wystąpiło aż 24 zawodników! To było spowodowane tym, że zawodnicy, którzy grali w Mistrzostwach Europy musieli odpocząć, więc w pierwszych dwóch meczach zastąpili ich rezerwowi, którzy później wrócili do kraju, a grali podstawowi siatkarze.
Turniej zaczęliśmy od pokonania 3:0 Tunezji. Następnie wygraliśmy 3:1 z gospodarzami Japonią. Po dniu przerwy i wymianie zawodników zmierzyliśmy się ze Stanami Zjednoczonymi. Niestety musieliśmy uznać wyższość rywali. Następnie pokonaliśmy Argentynę 3:1 i Włochy 3:0. Wtedy mieliśmy dwudniową przerwę. Po niej odprawiliśmy 3:1 Rosjan, a także bez problemów tryumfowaliśmy z Egiptem i Australią po 3:0. Po tych spotkaniach siatkarze dostali dzień na odpoczynek. W niedzielę podejmowaliśmy Brazylię. Niestety, po bardzo emocjonującym pojedynku przegraliśmy 2:3. W ostatnich dwóch meczach nie straciliśmy nawet seta, choć rywale z Kanady i Iranu należą do wymagających.
Srebrny medal to duży sukces. Ten turniej udowodnił, że mamy bardzo szeroką ławkę i do Igrzysk Olimpijskich jesteśmy przygotowani doskonale. W świetnej dyspozycji był Wilfredo Leon, który zgrywa się z naszymi graczami. Został wybrany do najlepszego składu turnieju! Bardzo dobrze wyglądała gra wracającego po kontuzji Bartosza Kurka. Tradycyjnie dobrze spisywała się cała reprezentacja.