Magazyn Ligi Mistrzów: Wielki tryumf PSG, remisy w Dortmundzie i Madrycie + wyniki wszystkich meczów.

Za nami pierwsza kolejka nowej edycji Ligi Mistrzów. Zapraszam na przeczytanie relacji z trzech najciekawszych meczów pierwszej kolejki Champions League. Dodatkowo można zapoznać się z wynikami wszystkich spotkań. To wszystko w ,,Magazynie Ligi Mistrzów".

PSG : Real Madryt 3:0.
Tego nie spodziewał się nikt! PSG bez swojego świetnego tercetu Neymar - Cavani - Mbappe pokonało Real Madryt 3:0. Co prawda Real był także osłabiony, ale mimo wszystko strata Marcelo i Ramosa nie są aż na taką skalę, jak osłabienia Paryżan. Co więcej Los Blancos nie oddali nawet żadnego celnego strzału na bramkę! Trio Hazard - Benzema - Bale nie stworzyli żadnego zagrożenia. PSG było świetnie ustawione. Środek pola został opanowany przez Mistrzów Francji. Kroos, James, czy Casemiro nie dawali zupełnie rady z Marquinhosem, Verattim, Gueye, czy występującym na pozycji skrzydłowego, ale nominalnym pomocnikiem Sarabią.
Fenomenalny mecz rozegrał Angel Di Maria, który uzbierał dublet.
PSG rozegrało swój najlepszy mecz w erze szejków obok zwycięstwa 4:0 z FC Barceloną. Wtedy także, co ciekawe bohaterem został Di Maria, który spotkanie z Barcą zakończył z dwiema bramkami.

Borussia Dortmund : FC Barcelona 0:0
Wydawało się, że w tym spotkaniu będziemy oglądali grad goli, ponieważ obie drużyny nie dość, że preferują ofensywny styl gry, co po prostu są bardzo bramkostrzelne. Sytuacji nie było, jednak zbyt wiele, a mecz skończył się bezbramkowym remisem. Chociaż tak naprawdę ten pojedynek powinno wygrać BVB. Dość powiedzieć, że Marco Reus nie wykorzystał rzutu karnego. Liczby mówią same za siebie. 12 do 3 w strzałach, a 5 do 1 w strzałach celnych na korzyść Borussii. Warty odnotowania jest fakt, że od pierwszej minuty mecz zaczął piekielnie utalentowany 16 - letni Ansu Fati - perełka La Masii i nadzieja całej Barcelony. Zmienił go Leo Messi, który zmagał się z problemami zdrowotnymi i wraca po kontuzji.

Atletico Madryt : Juventus Turyn 2:2
Niezwykle ciekawy mecz oglądaliśmy w Madrycie. Na Wanda Metropolitano miejscowe Atletico mierzyło się z Juventusem. Spotkanie zostało zapowiedziane jako wielki pojedynek portugalskich gwiazd. Po jednej stronie kupiony za 126 mln euro nastolatek Joao Felix, a po drugiej legenda piłki nożnej Cristiano Ronaldo. Jednak żaden z nich nie strzelił gola. Nie zaliczył nawet asysty. Byli ważni, lecz nie najważniejsi.
Juve prowadziło już 2:0 po golach Cuadrado i Matuidi'ego. Do końca meczu zostało 20 minut. Utrzymywało się dwubramkowe prowadzenie. Wtedy, jednak piłka zatrzepotała w siatce bramki dowodzonej przez Wojciecha Szczęsnego po główce Savicia. W 90 minucie Los Rojiblancos mieli ostatni zryw. Zakończył się dla nich szczęśliwie. Rzut rożny wykonywany przez Trippiera i gol na wagę punktu Herrery.