Ronaldo za burtą! Messi z dwoma golami wprowadził Barcelonę do półfinału.

Wczoraj odbyły się dwa ćwierćfinały Ligi Mistrzów. Na boisko wyszedł Leo Messi i jego największy rywal Cristiano Ronaldo, a ich drużyny zmierzyły się z Manchesterem United i Ajax'em Amsterdam.

Juventus Turyn : Ajax Amsterdam 1:2
Na wypełnionym po brzegi Allianz Stadium fani Juventusu chcieli oglądać awans ich drużyny do półfinału. W pierwszym meczu był remis 1:1, więc wystarczyło, żeby zagrali na zero z tyłu, a wtedy nawet nie musieliby nic strzelać. Skończyło się inaczej.
-Dominowaliśmy po przerwie i w pełni zasłużyliśmy na zwycięstwo. Tak na prawdę pewnie powinniśmy wygrać wyżej - powiedział, nie Cristiano Ronaldo, a pomocnik Ajax'u, który już latem za 75 mln euro trafi do FC Barcelony, czyli Frenkie de Jong.
Drużyna z Amsterdamu zachwiciła ofensywną, świetną grą. Wyeliminowała już na swojej drodze takie potęgi jak Real Madryt, czy Juventus Turyn, a jej gwiazdy warte są po kilkadziesiąt milionów euro. W półfinale zagrają z wygranym w meczu Tottenham v Manchester City. Na pewno nie będą na straconej pozycji.

FC Barcelona : Manchester United 3:0
Wszyscy, którzy myśleli, że United mogą jeszcze o coś powalczyć w rewanżu mylili się. Barcelona nie pozostawiła złudzeń, choć na samym początku meczu grali bardzo chaotycznie. Jednak po kwadransie gry trafił Leo Messi, a pięć minut później po jego golu było już 2:0. Godzina meczu minęła i wtedy Philippe Coutinho umieścił piłkę w siatce. Następnie podszedł do narożnika i pokazał kibicom zatykając palcami uszy, że nie słyszy hejtu z ich strony.
Barca pewnie zameldowała się w półfinale Ligi Mistrzów. W nim zmierzy się z wygranym w parze Liverpool v Porto.

źródło zdjęcia: Google grafika