Sport news #4 - najciekawsze dzisiejsze sportowe informacje.

Sportowe informacje dnia - Sport news.
Temat numer 1: Medal nie dla Biało - Czerwonych. Polacy tuż za podium.
W niedzielę, na skoczni Bergisel w Innsbrucku odbył się konkurs drużynowy. Polacy wystąpili tam w składzie: Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Wszyscy mieli nadzieję na medal. Jednak nasi uplasowali się na czwartej pozycji. Na najniższym stopniu podium stanęli Japończycy. Drugą pozycję zajęli Austriacy, a tryumfowali Niemcy. Ciężko będzie, coś wywalczyć na tych mistrzostwach świata. Następna szansa to zawody na skoczni normalnej 1 marca. Na razie najbardziej utytułowanym zawodnikiem mistrzostw jest Markus Eisenbichler, który zdobył dwa złote medale.

Temat numer 2: Losowanie grup mistrzostw świata u-20, które odbędą się w Polsce.
Kolumbia, Senegal i Tahiti - z tymi drużynami zmierzymy na mistrzostwach świata u-20, które odbędą się w Polsce. Mało zabrakło, a mielibyśmy taką samą grupę jak na mundialu w Rosji, gdzie taka została przydzielona podopiecznym Adama Nawałki. W tym gronie zabrakło właściwie tylko Japonii. Zamiast niej zagramy z Tahiti. Mistrzostwa świata odbędą się w: Bielsku - Białej, Bydgoszczy, Lublinie, Gdyni, Łodzi i Tychach. Ciekawe jak się spiszą Biało - Czerwoni?

Temat numer 3: Dublet Milika i gol Zielińskiego.
Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński popisali się skutecznością w meczu Napoli : Parma. W 19 minucie meczu wynik otworzył Zieliński. Następnie w 36 minucie Milik trafił z wolnego, a drugą bramkę dołożył w 73 minucie gry. Napoli wygrało 4:0, a ogromny udział mieli w tym właśnie Polacy. Według lokalnego dziennika „Il Mattino” najlepszymi zawodnikami meczu byli właśnie polski napastnik i pomocnik. Dla Milika to już 14 bramka w Serie A. Jest, więc piątym snajperem ligi Włoskiej.

źródło zdjęcia: Google grafika