Sport News #2- Najciekawsze dzisiejsze sportowe informacje.

Sportowe informacje dnia - Sport news.
Temat numer 1: Dopiero czwarte miejsce Polaków w zawodach drużynowych.
Jakub Wolny, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch stanęli do rywalizacji w konkursie drużynowym w Lahti. Niestety uplasowali się tuż za podium. Trzecie miejsce zajęli Japończycy, drudzy byli Niemcy, a tryumfowali Austriacy. Biało - Czerwoni utrzymali jednak prowadzenie w Pucharze Narodów. Mają 314 punktów przewagi nad drugimi Niemcami. Na dzisiaj zaplanowano zmagania indywidualne.

Temat numer 2: Gol i asysta przewrotką Lewego.
Wczoraj odbył się mecz Bundesligi Bayern Monachium : Schalke. Bawarczycy zwyciężyli bez najmniejszych problemów. Skutecznie atakowali ekipę z Gelsenkirchen, co skończyło się wygraną 3:1. Bardzo dobre spotkanie zaliczył Robert Lewandowski. Strzelił dla Bayernu bramkę na 2:1, a przy trafieniu na 3:1 asystował przewrotką! Tym samym zespół z Monachium zmniejszył stratę do lidera z Dortmundu. Przewaga Borussii wynosi pięć oczek.

Temat numer 3: Wygrana Realu 3:1 w derbach.
Real Madryt pokonał Atletico 3:1. Bramkę na 1:0 strzelił przewrotką Casemiro. 10 minut później wyrównał Antoine Griezmann. Pod koniec pierwszej połowy arbiter podyktował kontrowersyjnego karnego dla Królewskich za faul na Viniciusie. Jedenastkę na gola zamienił Sergio Ramos. W 74 minucie spotkania wynik meczu ustalił Gareth Bale.
Los Blancos i Rojiblancos będą czekali na dzisiejsze spotkanie Barcelony z Athletikiem Bilbao. W przypadku zwycięstwa Barca będzie miała 8 punktów przewagi nad Realem, a 9 nad Atletico.

źródło zdjęć: Google grafika