Kobayashi wygrał Willingen 5 i konkurs! Sukces Żyły i dobry występ Stocha.

Zakończyło się Willingen 5, czyli miniturniej rozgrywany przy okazji zawodów w tym mieście. Nagrodę główną, 25 tysięcy franków szwajcarskich zgarnął Ryoyu Kobayashi. Na drugim miejscu w tej klasyfikacji znalazł się Piotr Żyła.
Do udanych trzeba zaliczyć weekend w Willingen. Biało - Czerwoni fenomenalnie spisali się w drużynówce. Dodatkowo dołożyli naprawdę dobry występ w Willingen 5.
Na pierwszy, sobotni konkurs indywidualny w koszulce lidera miniturnieju wyszedł Markus Eisenbichler, ponieważ wygrał kwalifikacje. Zawalił jednak kompletnie pierwszą serię, nie dostając się nawet do drugiej. Jego los podzielili m.in. Maciej Kot, czy Jakub Wolny, który świetnie skakał w drużynie. Tryumfował Niemiec Karl Geiger. Zwycięski okazał się jego drugi skok na odległość 150,5 metra. Drugi był Kamil Stoch, a trzeci Ryoyu Kobayashi. Tuż za nimi uplasowali się: Piotr Żyła i Dawid Kubacki.
Za to w niedzielnych zmaganiach zobaczyliśmy w drugiej serii wszystkich Polaków z wyjątkiem w postaci Stefana Huli. Najwyższe miejsce z naszych zajął Piotr Żyła, który skończył na najniższym stopniu podium. Piąte miejsce zajął Dawid Kubacki. a dwie pozycje niżej uplasował się Kamil Stoch. Jakub Wolny był 16, a Maciej Kot 30. Wygrał Ryoyu Kobayashi, zapewniając sobie tym samym zwycięstwo także w Willingen 5.
Żyła w klasyfikacji generalnej Willingen 5 uplasował się na drugim miejscu. Tuż za podium znaleźli się Kamil Stoch i Dawid Kubacki.
Już w następny weekend Mistrzostwa Świata w Seefeld. Biało - Czerwoni pojadą tam w składzie: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny i Stefan Hula. Zabraknie Macieja Kota. Miejmy nadzieję, że z Seefeld wrócimy z sukcesami!

źródło zdjęcia: Google grafika