Sport news #1 - najciekawsze dzisiejsze sportowe informacje

Sportowe informacje dnia - Sport news
Temat numer 1: Barcelona dokonuje Remontady
FC Barcelona zagrała wspaniały mecz z Sevillą. W pierwszym spotkaniu Barca przegrała 2:0 i wydawało się, że odpadnie z Pucharu Hiszpanii. Nic bardziej mylnego! W rewanżu Blaugrana zwyciężyła 6:1 po dwóch bramkach Coutinho, który wreszcie się przełamał i trafieniach: Ivana Rakiticia, Leo Mesiego, Luisa Suareza i Sergiego Roberto. Dla Sevilli gola na otarcie łez strzelił Guilherme Arana. Taki sam wynik padł w słynnej Remontadzie, kiedy Barcelona wygrała w rewanżu z PSG 6:1 (w pierwszym meczu Paryżanie zwyciężyli 4:0). FC Barcelona zameldowała się zatem do półfinału Copa del Rey.

Temat numer 2: Blamaże świetnych zespołów w Pucharze Włoch
AS Roma przegrała z Fiorentiną 7:1, a Juventus Turyn z Atalantą Bergamo 3:0! Nie to nie żart. To prawda! Tym trudniej to wytłumaczyć, ponieważ Roma i Juve wyszły w podstawowym składzie! Wystarczy powiedzieć, że dla klubu z Turynu zagrali od pierwszej minuty Paulo Dybala i Cristiano Ronaldo. Jednak oba te zespoły grały lekkomyślnie, bez zaangażowania, a piłkarze ruszali się jak muchy w smole. Z Juventusem Turyn i AS Romą po takiej grze, pożegnany się bez żalu.

Temat numer 3: Piękny gest w stronę zaginionego Emiliano Sali.
Emiliano Sala przeszedł z FC Nantes do Cardiff City. Do walijskiego Cardiff z francuskiego Nantes miał polecieć prywatną awionetką. Maszyna zniknęła jednak z radarów. Na półwyspie Colentin we Francji odnaleziono szczątki wraku. Sala nie został odnaleziony. Szanse, że żyje są bardzo małe.
W meczu w Nantes miejscowa drużyna podejmowała Saint Etienne. Gospodarze na rozgrzewkę wyszli w koszulkach ze zdjęciem Sali i podpisem ,,Kochamy cię Emi'', a goście w trykotach z napisem ,,Módlcie się za Salę". Fani przygotowali niesamowite plakaty. Miejscowi zawodnicy podczas spotkania wyszli w koszulce z nazwiskiem zaginionego, a nie ze swoim. W 9 minucie meczu (z 9 grał Sala) sędzia przerwał pojedynek. Cały stadion zaczął bić brawo. Gdy Majeed Waris strzelił gola dla Nantes, podniósł do góry koszulkę, a tam, na podkoszulku było zdjęcie Sali. To mu zadedykował tą bramkę. Posta zakończę czterema słowami. Módlcie się za Salę.