Dwa gole Lewego nie pomogły, Derby Manchesteru i bohater Szczęsny. Czyli co działo się przez Weekend

Borussia Dortmund : Bayern Monachium 3:2

W tym starciu lider z Dortmundu mierzył się z mistrzem Niemiec Bayernem Monachium.
Po 26 minutach wynik otworzył Robert Lewandowski. Trafiając swojemu dawnemu klubowi głową na 1:0. Na początku drugiej połowy wyrównał Marco Reus. Trzy minuty później Lewy wyprowadził Bayern na prowadzenie. W 67 minucie było 2:2, bo znowu trafił Reus. Wynik na 3:2 ustalił rezerwowy Paco Alcacer. Tym samym Bawarczycy są dopiero na piątym miejscu w Bundeslidze i mają siedem punktów straty do BVB.

Manchester City : Manchester United 3:1

Derby Manchesteru jak zawsze dostarczają emocji. Tak było też tym razem. Zapowiadał się wielki pojedynek trenerów Mourinho i Guardioli.
Już w 12 minucie na 1:0 trafił David Silva. Na 2:0 podwyższył Sergio Aguero. 10 minut później karny wykorzystał Anthony Martial strzelając bramkę kontaktową. Złudzeń kto był w tym meczu lepszy nie pozostawił Ilkay Gundogan, który tuż przed końcem pokonał bramkarza Czerwonych Diabłów. The Citizens mają nad United już 12 punktów przewagi.

Juventus Turyn : AC Milan 2:0

Myślę, że najwięcej działo się w Mediolanie, gdzie miejscowy AC Milan podejmował Juventus Turyn.
W 8 minucie Alex Sandro zacentrował w pole karne, a Mario Mandżukić trafił głową. W 40 minucie okazało się, że Medhi Benatia zagrał w polu karnym piłkę ręką. Sędzia musiał jeszcze zobaczyć powtórkę w systemie VAR, żeby podyktować rzut karny dla Milanu. Gonzalo Higuain uderzył piłkę, ale broniący Szczęsny zbił ją na słupek i zapobiegł bramce. W 81 minucie dobił przeciwnika Ronaldo strzelając z dobitki. Dwie minuty później żółtą, a po chwili czerwoną kartkę za protestowanie i wyzywanie obejrzał Higuain. Mecz zakończył się wynikiem 2:0, a Juve ma nad Milanem już 13 punktów przewagi.

źródło zdjęć: Google grafika