Michał Kwiatkowski zwycięzcą Tour de Pologne!

W tamtym roku Rafał Majka o dwie sekundy przegrał z Dylanem Teunsem. W 2012 Michał Kwiatkowski o pięć sekund z Moreno Moserem. Odkąd w 2005 roku Tour de Pologne stało się wyścigiem najwyższej, światowej rangi, Polak tryumfował tylko raz. Był nim Majka w 2014 roku. Teraz zwyciężył Michał Kwiatkowski!
O triumf nie było łatwo. Co prawda Kwiatkowski ruszał z 16 sekundowym zapasem do drugiego Dylana Teunsa i 24 sekundowym do trzeciego Georga Bennetta, ale w przypadku ataku zawodnika nawet z 50 sekundową stratą przy wyrobieniu sobie przewagi był groźnym rywalem.
Trochę ponad 10 kilometrów przed metą zaatakował Simon Yates, który tracił do Kwiatkowskiego 39 sekund. Miejscami przewaga wzrastała nawet do 37 - 38 sekund, ale doliczyć bonifikatę za zwycięstwo na etapie to Yates był wirtualnym zwycięzcą 75 Tour de Pologne. Kwiatkowski jak zresztą i inni faworyci pozostał bez pomocników. Nikt nie chciał jechać na czele stawki, czyli tym samym brać na siebie oporów powietrza. Przez to Yates jeszcze bardziej zyskiwał. Aż nagle na ratunek przyszedł, a właściwie przyjechał zawodnik Groupama FDJ zwycięzca 6 etapu naszego wyścigu. Georg Preidler, bo o nim mowa wystrzelił jak z procy. Reszta stawki pojechała za nim i dzięki temu przewaga Yatesa malała. Jednak Simon Yates jako pierwszy minął linę mety. Na szczęście z małą przewagą i to Kwiatkowski wygrał 75 Tour de Pologne! Dodatkowo zdobywając jeszcze koszulkę dla najlepszego sprintera!