Grzegorz Krychowiak został wypożyczony do Lokomotiwu Moskwa

Był 18 maj 2016 roku. Coke w 70 minucie spotkania strzałem z prawej nogi ustala wynik na 3:1. Sevilla po raz trzeci z rzędu wygrywa Ligę Europy. W jej składzie gra Grzegorz Krychowiak. Najlepszy zawodnik tamtej drużyny. To było jego ostatnie trofeum.
Dobre mecze w klubie podparł jeszcze lepszymi w kadrze. Był bardzo ważnym zawodnikiem. Polska na EURO 2016 zaszła do ćwierćfinału. Krychowiak przeszedł za 30 mln euro do PSG. Tym samym to był najdroższy transfer w historii reprezentacji Polski. Okazało się, że jego trenerem będzie Unai Emery, ten sam, który trenował go w Sevilli. Wydawało się, że pomocnik wywalczy sobie miejsce w składzie. Było jednak inaczej. Grzegorz Krychowiak zagrał w 19 meczach z czego tylko sześć razy od pierwszej do ostatniej minuty. Jeśli chciał grać musiał iść na wypożyczenie. Wybrał angielski West Bromwich Albion. Zagrał w 31 meczach i zaliczył 3 asysty. W pierwszych sześciu spotkaniach wystąpił całe 90 minut. Łącznie 24 razy wybiegał w pierwszej jedenastce. Klub z Anglii nie zdecydował się wykupić zawodnika, więc wrócił po wypożyczeniu do PSG. Tu zmienił się trener, ale nie widział miejsca w składzie dla Krychowiaka. Dlatego Grzegorz poszedł na wypożyczenie do Lokomotiwu Moskwa. Regularnie gra tam Maciej Rybus. Trzeba dodać, że klub z Moskwy jest Mistrzem Rosji.
Oby Grzegorz Krychowiak odbudował się w Lokomotiwie Moskwa!