Rozpoczęcie Mistrzostw dla Rosji. Hit w Soczi. Analiza meczy 1 i 2 dnia Mistrzostw Świata.

Rosja : Arabia Saudyjska 5:0

Pierwszy mecz Mundialu miał być dla Rosjan okazją, żeby pokazać kibicom, że są w dobrej formie i, żeby media ich nie krytykowały [jak to było przed Mistrzostwami]. Dla Saudyjczyków zaś okazja do wypromowania. Zdecydowanie bardziej to pierwsze okazało się faktem.
Już w 12 minucie Rosjanie objęli prowadzenie. Gola strzelił Jurij Gazinski. Dienis Czeryszew  pod koniec pierwszej połowy podwyższył na 2:0. W 71 minucie do bramki głową trafił Artiom Dziuba, który pojawił się na boisku minutę wcześniej. W doliczonym czasie gry Czeryszew dołożył drugiego gola, a Gołowin strzelił bramkę z rzutu wolnego. To było najwyższe zwycięstwo w meczu otwarcia w historii.

Hiszpania : Portugalia 3:3

Ten mecz miał dać nam odpowiedź na pytanie jak Hiszpania sobie poradzi z nowym trenerem zatrudnionym na dwa dni przed początkiem tego meczu. I jak poradzi sobie Cristiano Ronaldo, który dostał dwa lata więzienia w zawieszeniu i 18,8 miliona euro kary za niezapłacone podatki.
W 4 minucie meczu Ronaldo ruszył w pole karne, ale został sfaulowany przez Nacho. Sędzia podyktował rzut karny, który pewnie został wykorzystany przez zawodnika Realu Madryt. 20 minut później Diego Costa zatańczył z obrońcami reprezentacji Portugalii i wyrównał wynik tego meczu. Później Isco oddał piękny strzał, ale piłka odbiła się od poprzeczki. Tuż przed przerwą Ronaldo strzelił bardzo mocno, ale prosto w bramkarza. Jednak Davidowi de Gei bramkarzowi reprezentacji Hiszpanii piłka się wyślizgnęła i wpadła do siatki. W 55 minucie po rzucie wolnym, piłkę główką odbił Sergio Busquets, po czym nogą skierował ją do siatki Diego Costa. Trzy minuty później Nacho popisał się pięknym uderzeniem po którym Hiszpania objęła prowadzenie. W 88 minucie, wynik strzałem z rzutu wolnego ustalił Cristiano Ronaldo.