Polska zremisowała z Chile

Polska zremisowała z Chile 2:2. Dla Polaków gole strzelali: Robert Lewandowski i Piotr Zieliński.
Polacy grali dobrze w ataku, ale słabo w obronie. Przeciętny mecz zaliczył Michał Pazdan. W 30 minucie Robert Lewandowski popisał się genialnym uderzeniem zza pola karnego. Cztery minuty później Piotr Zieliński wykorzystał świetne podanie od Kamila Grosickiego. Prowadziliśmy już 2:0, ale ostatecznie zremisowaliśmy 2:2. Po raz kolejny nie dotrzymaliśmy korzystnego wyniku do końca. W eliminacjach wygrywaliśmy również 2:0 z Kazachstanem, ale też był remis. Warto dodać, że Chile grało bez swoich największych gwiazd z Alexisem Sanchezem i Arturo Vidalem na czele. Na jedynie 4 mln euro był wyceniany Nicolas Castillo. To było najwięcej w całej ich drużynie! U nas Robert Lewandowski wyceniany jest na 90 mln euro, Piotr Zieliński na 32 mln, Szczęsny i Milik po 20, nawet debiutujący Jan Bednarek na 5. Jednak był remis, ale trzeba patrzeć optymistycznie na zbliżający się Mundial, bo mecze towarzyskie to jednak nie te o punkty.
Nasi Mundialowi przeciwnicy również nie zachwycili. Senegal przegrał 2:1 z Chorwacją. Gola dla Senegalczyków strzelił zawodnik Stade Rennais Ismaila Sarr. W zespole z Afryki zagrały największe ich gwiazdy, czyli Sadio Mane grający dla Liverpoolu, Kalidou Koulibaly [Napoli] i Idrissa Gueye [Everton].
Kolumbia zremisowała 0:0 z Egiptem [bez kontuzjowanego Mohameda Salaha].
Japonia przegrała 2:0 z Szwajcarią. 12 czerwca Azjaci zagrają z Paragwajczykami.