Polska odpada z Mistrzostw Świata

Znowu się nie udało. Polacy jako pierwsza drużyna z Europy, żegna się z Mistrzostwami po dwóch przegranych meczach. Tym drugim z Kolumbią aż 3:0. Został jej tylko mecz o honor.
Trener Adam Nawałka w porównaniu do poprzedniego meczu dokonał wielu zmian. Polska zagrała w systemie 3-4-3. W miejsce Thiago Cionka zagrał Jan Bednarek, za Błaszczykowskiego wystąpił Bereszyński, Milika zastąpił Kownacki. Na skutek zmiany ustawienia Jacek Góralski zajął miejsce w składzie Kamila Grosickiego, chociaż nie gra na jego pozycji. Od początku meczu nie stwarzaliśmy sobie sytuacji. Dalekie przerzuty Grzegorza Krychowiaka nie przynosiły żadnego skutku. Robert Lewandowski był pilnowany przez 2-3 zawodników. W 40 minucie w pole karne zacentrował James Rodriguez. Jan Bednarek, kryjący Minę zrobił parę kroków do przodu. Piłka przeleciała nad nim i wylądowała na głowie Miny. Ten skierował ją do siatki. W 70 minucie świetne podanie między Jana Bednarka, a Grzegorza Krychowiaka wykonał Juan Quintero. Po chwili piłkę z siatki wyjmował Wojciech Szczęsny, a z gola po podaniu Quintero cieszył się Radamel Falcao. W 75 minucie lewą stroną boiska ruszył James Rodriguez. Skierował piłkę przed naszych zawodników do biegnącego sprintem Cuadrado. Ten znalazł się w sytuacji sam na sam i dobił Polaków.
Do Mistrzostw Świata z Europy zakwalifikowało się 13 drużyn: Portugalia, Hiszpania, Dania, Francja, Islandia, Chorwacja, Szwajcaria, Serbia, Szwecja, Niemcy, Belgia, Anglia i Polska. Do tego dochodzi gospodarz turnieju Rosja. Wśród tych drużyn jako pierwsi opadliśmy. W całym turnieju z Mundialem żegna się na pewno jeszcze: Arabia Saudyjska, Egipt, Maroko, Peru, Kostaryka, Korea Południowa, Panama i Tunezja.
Na tym Mundialu mieliśmy realne szanse na wyjście z grupy. Do Rosji przywieźliśmy najlepszą reprezentacje od lat. Na pewno najlepszą w XXI wieku. Gdyby zamiast nazwisk piłkarzy pojawiły się nazwy klubów w których ci zawodnicy grają, jedenastka która wybiegła na pierwszy mecz z Senegalem wyglądała by tak:
Juventus Turyn - Lokomotiw Moskwa - Legia Warszawa - SPAL Ferrara - Borussia Dortmund - Hull City - West Bromwich Albion - Napoli - VFL Wolfsburg - Bayern Monachium - Napoli. Kontuzjowany był jeszcze Kamil Glik [Monaco].