Zenit Kazań wygrywa Ligę Mistrzów

Zenit Kazań po raz czwarty z rzędu wygrał Ligę Mistrzów. Nikt wcześniej tego nie dokonał! ZAKSA największym przegranym Final Four.
W półfinale ZAKSA grała z Cucine Lube Civitanova. W pierwszym secie przegrała 25:21. W następnej partii zespół z Kędzierzyna Koźla wygrał 25:22. Jednak dalej wygrywała już tylko drużyna z Włoch. W 1/2 finału Zenit Kazań podejmował Sir Siccoma Colussi Perugię. Klub z Kazania tryumfował 3:0. W setach: 25:22, 25:20 i 25:20.
W meczu o trzecie miejsce miejsce ZAKSA podejmowała zespół z Perugii. Aktualny mistrz Włoch w pierwszej partii przegrał 25:17. W kolejnym secie wicemistrzowie Polski walczyli, ale ostatecznie musieli uznać wyższość rywala. Następnie drużyna z Kędzierzyna Koźla wygrała 25:19, a w kolejnej rozgrywce przegrała 25:23. Wszystko musiał rozstrzygnąć Tie - break. W piątej partii klub z Włoch zwyciężył 15:7 i zajął trzecie miejsce.
W finale Ligi Mistrzów Zenit Kazań zagrał z Cucine Lube Civitanovą. Mistrzowie Rosji grali u siebie. Gospodarze w pierwszej partii wygrali 29:27. W drugim secie Cucine tryumfowało 25:18. W kolejnym znowu zwyciężyli. Jednak w następnej rozgrywce to Zenit okazał się lepszy. Tak samo jak w rywalizacji o trzecie miejsce, tak w finale do rozstrzygnięcia zwycięscy potrzebny był Tie - break. W nim to zespół z Kazania wygrał i po raz czwarty z rzędu podniósł puchar!