Popis Polaków w Seria A. Juventus przybliżył się do tytułu

W sobotę i niedzielę rozegrano mecze 35 kolejki Seria A. Świetnie spisali się Polacy.
Sampdoria Genua w której gra trzech Polaków wygrała 4:1 z Cagliari. Gola strzelił Dawid Kownacki, a asysty zaliczyli Karol Linetty i Bartosz Bereszyński. Sampdoria zajmuje 8 miejsce w lidze Włoskiej. Po zwycięstwie Napoli z Juventusem 1:0 Juve miało tylko punkt przewagi nad zespołem z Neapolu. A w sobotę o 20:45 na San Siro w Mediolanie był prawdziwy hit. Inter Mediolan grał z Juventusem Turyn. Już w 14 minucie meczu gola na 1:0 strzelił Douglas Costa. Cztery minuty później czerwoną kartkę dostał zawodnik Interu Mediolan Matias Vecino. Zapowiadało się na pewną wygraną Starej Damy. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Blaise Matuidi trafił do siatki Interu, jednak po użyciu systemu VAR sędzia zmienił decyzję. W 52 minucie po rzucie wolnym bramkę dla drużyny z Mediolanu strzelił Mauro Icardi. 13 minut później prowadzenie niespodziewanie objęli gospodarze, bo piłkę do własnej bramki wpakował Andrea Barzagli. W 87 minucie Juve wyrównało. Piłka po dośrodkowaniu Cuadrado odbiła się od obrońcy Interu i wpadła do siatki. Dwie minuty po tym zagraniu goście mieli rzut wolny, który wykonywał Paulo Dybala. Jego dośrodkowanie było tak dokładne, że spadło na głowę Gonzalo Higuaina. Argentyński napastnik trafił do bramki. Juventus wygrał 3:2 i mocno przybliżył się do tytułu. Tym bardziej, że Napoli przegrało z Fiorentiną 3:0.