PGE Skra Bełchatów została Mistrzem Polski

PGE Skra Bełchatów zdobyła 9 tytuł Mistrza Polski w historii tego klubu, ale pierwszy od 2014 roku.
Skra po fazie zasadniczej zajmowała drugie miejsce w tabeli. W półfinale zagrała z Treflem Gdańsk. Po wyeliminowaniu zespołu z Gdańska PGE Skra w finale podjęła w finale obrońce tytułu ZAKSĘ Kędzierzyn Koźle. Pierwszy mecz drużyna z Bełchatowa wygrała 3:0. W drugim spotkaniu w hali Azoty w Kędzierzynie Koźlu ZAKSA żeby myśleć o końcowym triumfie musiała wygrać. Wtedy rozegrane było by trzecie, decydujące starcie. Tak się jednak nie stało.
Gospodarze w pierwszym secie zdominowali Skrę i wygrali 25:15. W drugiej partii goście przegrywali już 8:12. Wtedy w polu zagrywki stanął Milad Ebadipour i zaserwował asa. Skra poszła za ciosem. Po chwili zespół z Bełchatowa prowadził 16:13, a seta wygrał 25:20. W kolejnym PGE Skra Bełchatów zwyciężyła 25:21. W ostatniej partii Skra tryumfowała 25:23 i zdobyła Mistrzostwo. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Grzegorz Łomacz. Najwięcej punktów zdobył przyjmujący ZAKSY Sam Deroo.