Ostatnie El Clasico Don Andresa

Andres Iniesta w niedzielę rozegrał swoje 38, czyli ostatnie w jego karierze El Clasico. W którym Barcelona zremisowała 2:2 z Realem. Teraz Don Andres przeniesie się do Japońskiego Vissel Kobe, gdzie gra Lukas Podolski.
Iniesta z Realem zagrał 38 razy. 16 meczy Don Andres wygrał, 10 razy zremisował i tylko 12 przegrał.
Oto najlepsze jego mecze:

20 listopada 2004
FC Barcelona : Real Madryt 3:0

Było to pierwsze El Clasico Andresa Iniesty. Wszedł z ławki w 72 minucie za Henrika Larssona. Barca wygrała 3:0. Bramki dla Dumy Katalonii strzelali: Ronaldinho, Eto'o i van Bronckhorst. W tym meczu grał obecny trener Realu Zinedine Zidane. Barcelona po tym meczu miała 7 punktów przewagi nad drugimi Los Blancos.

29 listopada 2010
FC Barcelona : Real Madryt 5:0

Barcelona w tym meczu całkowicie rozbiła Real. Iniesta przy pierwszym trafieniu Xaviego zaliczył asystę. Dwa gole strzelił jeszcze David Villa, jednego Pedro i również jedno trafienie przypadło w udziale Jeffrenowi. Czerwoną kartkę dostał Sergio Ramos, a do tego żółtym kartonikiem zostało ukaranych aż siedmiu graczy Los Blancos. Nawet bramkarz Iker Casillas. W przeciągu czterech minut piłkarze z Madrytu trzy razy byli karani żółtym kartonikiem.

17 sierpnia 2011
FC Barcelona : Real Madryt 3:2

W rewanżowym meczu Superpucharu Hiszpanii FC Barcelona grała z Realem Madryt. W 15 minucie meczu na prowadzenie wyszła Duma Katalonii. Bramkę strzelił Andres Iniesta. Było to jego pierwsze trafienie w El Clasico. Pięć minut później wyrównał Cristiano Ronaldo. Pod koniec pierwszej połowy po strzale Leo Messiego piłka znalazła drogę do siatki. W 82 minucie Karim Benzema doprowadził do remisu. Było 2:2, czyli tyle samo ile w pierwszym meczu na Santiago Bernabeu. I wtedy do akcji wkroczył Leo Messi, który pod koniec meczu zapewnił Barcelonie triumf.