Finał Ligi Europy

Atletico Madryt wygrało z Olympique Marsylia 3:0. Bohaterem meczu został Antoine Griezmann.
Z Griezmannem pod Neptuna, Puchar Griezmanna, Spektakularny Griezmann daje triumf, Griezmann prowadzi do triumfu. To tylko niektóre tytuły hiszpańskich gazet po zwycięstwie Atletico w Lidze Europy. Trzecim w całej historii klubu z Madrytu. W każdym z tych triumfów bohaterem zostawał napastnik, który zdobył dwa gole. W 2010 Diego Forlan, w 2012 Radamel Falcao, a teraz Antoine Griezmann.
Mecz rozpoczął się lepiej dla zespołu z Marsylii. W 4 minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Valere Germain, ale przestrzelił. Jednak w 21 minucie Zambo Anguissa źle przyjął piłkę i wykorzystał to Griezmann strzelając gola. Tuż po przerwie Francuz znowu trafił. Olympique grało co raz słabiej bo w 32 minucie boisko ze łzami w oczach opuścił Dimitri Payet. W końcówce spotkania wynik na 3:0 ustalił Gabi.
Najwięcej bramek w tej edycji Ligi Europy zdobyli Aritz Aduriz i Ciro Immobile. Aduriz od trzech lat jest w pierwszej trójce tabeli strzelców. Tym samym przesunął się na czwartą pozycję w strzelonych golach w całej historii Ligi Europy. Ma ich aż 28 i traci do pierwszego Klaasa - Jana - Huntelaara sześć bramek. Co ciekawe Diego Costa, napastnik Atletico, który grał w finale tegorocznej edycji tych rozgrywek zajmuję w tej klasyfikacji 498 miejsce!