Analiza meczu Bayern : Real

Bayern Monachium i AS Roma nie zdołali odrobić strat z pierwszych meczy i odpadli w półfinałach.

Bayern Monachium : Real Madryt 2:2
W pierwszym meczu Real wygrał 2:1. Bramki strzelali wtedy: Marcelo i Asensio, a dla Bayernu Kimmich.
We wtorek Bayern musiał wygrać. Od razu zaczął atakować i w 3 minucie Joshua Kimmich strzelił dla Bawarczyków gola. Osiem minut później piłka po dośrodkowaniu Marcelo spadła na głowę Karima Benzemy, po czym wpadła do siatki. W drugiej połowie Bayern dwa razy powinien mieć rzut karny, jednak i przy faulu na Robercie Lewandowskim, i kiedy w obrębie szesnastki piłkę reką dotknął Marcelo sędzia gry nie zatrzymał. Po rozpoczęciu drugiej połowy fatalny błąd popełnił bramkarz zespołu z Monachium Sven Ulreich. Poślizgnął się i piłka przeleciała mu pod ręką. Obok czyhał już Benzema, który strzelił tak dla Realu drugiego w tym meczu gola. W 63 minucie wyrównał James Rodriguez. Do końca meczu Bawarczycy atakowali, ale nie zdołali strzelić bramki.
Bayern oddał 15 strzałów z czego 10 celnych. Zawodnicy Los Blancos strzelali osiem razy i tylko trzy strzały poleciały w światło bramki. Posiadanie piłki 57 do 43% na rzecz Bayernu, ale to Real po raz trzeci z rzędu zobaczymy w finale Ligi Mistrzów!