Hat - trick Lewego. Bayern upokorzył Borussię

W składach obu zespołów wystąpili Polacy. Łukasz Piszczek na prawej obronie w Borussi i Robert Lewandowski jako środkowy napastnik w Bayernie. Trzeci zespół w lidze zmierzył się z pierwszym. Lewandowski strzelił swoją 24,25 i 26 bramkę w sezonie Bundesligi, a już 175,176 i 177 gola we wszystkich jego meczach ligi Niemieckiej co czyni go ósmym w historii tej ligi. Jednak na jedno trafienie potrzebuje tylko 111 minut, czyli trafia do siatki w co drugim meczu. Lepszą skuteczność w historii tych rozgrywek miał jedynie Gerd Muller [ gola strzelał średnio co 105 minut].
Na początku spotkania bo w piątej minucie Lewandowski otworzył wynik na 1:0 dla Bayernu. Oglądając powtórki Lewy był jednak na spalonym. Drugą bramkę dla gospodarzy w 14 minucie strzelił James Rodriguez. Na zegarze była 23 minuta gry i wtedy Robert Lewandowski podał do Rodrigueza, a on przerzucił i Thomas Muller trafił po raz siódmy w sezonie. Pod koniec pierwszej połowy Bawarczycy strzelili dwa gole. Pierwszy z nich to strzał Lewego, a drugi Francka Ribery. Niestety przy golu kapitana reprezentacji Polski błąd popełnił Łukasz Piszczek. W 87 minucie dzieło wykończył Robert Lewandowski.
Za mecz oprócz Lewandowskiego trzeba pochwalić też Jamesa Rodrigueza, który mecz zakończył z dwoma asystami i golem.