Zakończenie Willingen Five 2018

4 Polaków w pierwszej dziesiątce! Wygrywa Norweg Johann Andre Forfang.
Gdy pierwszy z Polaków Jakub Wolny zasiadał na belce startowej pewnie nie myśleliśmy, że tak dobrze zakończą się dla nas zawody. Wolny skoczył 128 metrów. Kolejny z naszych - Maciej Kot skoczył aż 142 metry. Tyle samo uzyskał Piotr Żyła. Stefan Hula w bardzo słabych warunkach skoczył tylko 126,5 metra. Dawid Kubacki oddał świetny skok na 138 metr. Kamil Stoch popisał się jeszcze lepszym skokiem. 145,5 metra pozwoliło mu być na drugim miejscu. Na górze pozostał jeszcze Richard Freitag. Został wypuszczony w bardzo niekorzystnych warunkach  i skoczył tylko 128 metrów.

31. Jakub Wolny

Jak widać Jakub Wolny zajął 31. miejsce i nie zakwalifikował się do drugiej serii, zabrakło 0,5 punkta. Dopiero 17 po 1. serii był Richard Freitag, ale najgorsze miało się jeszcze wydarzyć. Kiedy siadał na belkę, były bardzo złe warunki, jednak dostał zielone światełko. Po chwili musiał awaryjnie lądować i skończyło się na 28 miejscu. Stefan Hula drugi skok miał znakomity, bo tak trzeba nazwać 145 metrów. Maciej Kot skoczył 133,5 metra. Piotr Żyła uzyskał 138,5 metra. Dawid Kubacki nie obronił pozycji na podium tylko 133,5 metra, ale i tak dobry występ Dawida. Kamil Stoch aż 140,5 metra. A Johann Andre Forfang skoczył 144, 5 metra i zajął 1 miejsce. Jednak w tabeli Willingen Five wygrał Kamil Stoch. Wspomniany Freitag i Tande wypadli bardzo słabo.

Tabela konkursu w Willingen:
3. Piotr Żyła
...
7. Dawid Kubacki
8. Maciej Kot
12. Stefan Hula

Piotr Żyła, mimo wszystko to duża niespodzianka. Wczoraj 13, dzisiaj 3. W porównaniu z dniem wczorajszym awans o 10 miejsc. Stefan Hula awansował o 11 miejsc skacząc na odległość 145 metrów.