Mistrzostwa świata w lotach narciarskich 2018

Wczoraj odbył się konkurs drużynowy w mistrzostwach świata w lotach narciarskich na skoczni mamuciej w Oberstdorfie. Polacy zajęli trzecie miejsce za Słoweńcami i zwycięzcami Norwegami. Dotychczas nie mieliśmy medalu w mistrzostwach świata w lotach narciarskich w rywalizacji drużynowej. Najlepszym wynikiem w konkursie drużynowym był start w Planicy, kiedy Polska w składzie: Kamil Stoch, Łukasz Rutkowski, Stefan Hula i Adam Małysz zajęli 4 miejsce. Ten brązowy medal jest zatem świetnym wynikiem.Wszystko zaczęło się od skoku Piotra Żyły na odległość 212,5 metra, następnie Stefan Hula poszybował na 206 metr, Dawid Kubacki uzyskał 204,5 metra, a Kamil Stoch wylądował na 209,5 metra. Po pierwszej serii konkursu drużynowego byliśmy na 4 miejscu tracąc 0,4 punktu. W drugim skoku Piotr Żyła poszybował 204 metry. Dobrze poszło Stefanowi Huli, jego skok wyniósł 210 metrów. Nie poszczęściło się za to Niemcowi Stephanowi Leyhe - 186,5 metra. Świetny skok Dawida Kubackiego 221,5 m, a następnie Kamila Stocha 204 metrów przyczyniły się do sukcesu - mamy historyczny medal.

Czy wiesz, że...
Najgorszy wynik
Co ciekawe najgorszy wynik w historii w konkursie drużynowym w MŚ w lotach narciarskich osiągnęliśmy w Oberstdorfie 10 lat temu w składzie: Piotr Żyła, Stefan Hula, Adam Małysz i Kamil Stoch. Reprezentacja Polski zajęła 10 miejsce.